Elitaş: Milletimiz isterse Cumhurbaşkanımızla ölüm bizi ayırıncaya kadar devam etmek isteriz

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir’e geldi.

DHA’nın haberine göre, Cumhur İttifakı seçim irtibat bürosunda belediye başkan adayı ve partinin il ve ilçe yöneticileri ile bir araya gelen Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “31 Mart benim için final” sözleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Elitaş, “Cumhurbaşkanımız akşam TÜGVA’da gençlerle yaptığı toplantıda böyle bir ifadede bulundu. Siyasete nasıl devam edileceği konusu, halkın gönüllerinin işidir. Biz birlikte 23 yıldır beraber çalıştığımız, yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğumuz, bir ustadan öğrendiğimiz siyaseti vatandaşla kucaklaşan, vatandaşın gönlüne girmeyi olağanüstü şekilde bilen, belki dünya tarihinde olmayan, her girdiği seçimi kazanan bir liderle beraber olmak bizim için çok büyük bir şeref” dedi.

“Cumhuriyet tarihi Sayın Cumhurbaşkanımızın başarılarını herhalde altın harflerle yazacak” diyen Elitaş, “Şu anda bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın 2028 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Anayasa gereği üçüncü kere aday olması mümkün değil. Ama millet, ‘Tayyip Erdoğan devam etsin’ diye isterse o konuda siyaset üzerine baskı yaparsa, siyaset kurumu da bu konuyla ilgili bir kanaat oluşturursa biz liderimizle ölüm bizi ayırıncaya kadar devam etmek isteriz” şeklinde konuştu.

‘MHP’NİN ADAYLARINI BİZİM ADAYIMIZ GİBİ DESTEKLİYORUZ’

MHP adaylarını kendi adayları olarak gördüklerini dile getiren Mustafa Elitaş, “30 büyükşehirin 28’inde Cumhur İttifakı olarak AK Parti belediye başkan adaylarını destekliyorlar. Manisa ve Mersin olmak üzere iki büyük şehrimizde de AK Partililer olarak biz Cumhur İttifakı’nın adayı, MHP büyükşehir belediye başkan adaylarımızı destekliyoruz. Tıpkı Kırşehir’de olduğu gibi başka vilayetlerde de Bartın’da olduğu gibi de MHP’nin adayını bizim adayımız gibi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhur İttifakı seçim ve irtibat bürosundaki açıklamalarının ardından Kırşehir’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x