Mavi ekran böyle yaşlandırıyor! Yatmadan önce telefon kullanmanın zararları

GÖZ AĞRISINA NEDEN OLABİLİR

Sosyal medyada saatlerce gezindikten sonra görüşünüzün aniden bulanıklaştığını hissettiyseniz, kesinlikle yalnız değilsiniz. Akıllı telefonunuzu kullanırken zorlanmanız, yorgun gözler olarak da bilinen göz yorgunluğuna yol açabilir . Gözlerinizi korumak için ekran parlaklığını azaltmayı ve mavi ekran filtresini kullanmayı deneyin. Telefonunuzu çok uzun süre kullanmaktan kaçının.

UYKU BOZUKLUĞUNA SEBEP OLABİLİR

Uzun bir günün sonunda nihayet yatağa girdiğinizde, mesajlarınızı kontrol etmek veya haberleri okumak için biraz daha zaman harcamak cazip gelebilir. Ancak bu alışkanlık göründüğü kadar zararsız değildir ve telefonunuzu yatma saatine yakın kullanmak, iyi bir gece uykusu çekmenizi engelleyebilir. Akıllı telefonunuzdan gelen mavi ışık yalnızca görüşünüzü etkilemekle kalmaz , aynı zamanda uyku-uyanıklık döngünüzü de bozabilir ve bu da daha fazla sağlık sorununa neden olabilir.

BOYUN AĞRISINA NEDEN OLABİLİR

Sinir bozucu boyun ağrısı hissine aşina iseniz, telefonunuzu yatakta kullanmak mevcut durumu daha da kötüleştirebilir. Ekrana bakmak için başınızı öne doğru eğdiğinizde, boynunuzdaki kaslar yer yer gerginleşerek ağrıya neden olur. Telefonunuzu kontrol etmeden yatmayı hayal edemiyorsanız, kaslarınızı zorlamamak için telefonunuzu göz hizanızda tutmayı deneyin.

CİLDİNİZİN DAHA HIZLI YAŞLANMASINA NEDEN OLABİLİR

Pahalı cilt bakımına çok para harcıyor olabilirsiniz, ancak telefonunuzu yatakta kullanmak kadar basit bir şey bile tüm çabalarınızı sabote ediyor olabilir. Yatakta telefonunuza baktığınızda duruşunuz sebebiyle boynunuzda çizgiler ve kırışıklıklar oluşabilir ve bu da erken yaşlanmış görünmenize neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x